A dizájnváltás mellett a blog újdonságai közé tartozik a már korábban beharangozott osztályozási rendszer megreformálása. Eddig nem volt egy egységes, mindenki által elfogadott és követett irányelv, minden szerkesztőnek megvolt egy kialakult sémája, ami alapján pontozott – na pont emiatt alakult ki véleménykülönbség nem csak szerkesztő és olvasó között, hanem sokszor mi magunk sem értettünk egyet társunk pontozásával. Ennek kiküszöbölésére sokat agyaltunk a téli szünet folyamán, hogy milyen skálát, milyen szempontrendszert használjunk, végül megszületett a döntés.
Tekintsük tehát át, hogy innentől hogyan osztályoznak a LokomotívBlog szerkesztői! A tízes skálát megtartottuk, azonban a fél pontokat elvetettük, tehát innentől szigorúan 1-től 10-ig osztályozunk. És hogy véletlenül se csupán szubjektív vélemény döntse el, hogy mikor milyen osztályzatot adjunk, azaz mi számít jónak, és mi gyengének, minden pontszámhoz társítottunk egy rövid jelentést, jellemzést. Ezt láthatjátok alább.
- 0 – Kevés játékperc/nem volt dolga a kapusnak
- 1 – Értékelhetetlen
- 2 – Katasztrófa
- 3 – Gyenge játék
- 4 –
Alibi teljesítményFelejthető produkció (módosítva: 2017 júliusában) - 5 – Átlagos
- 6 – Megfelelő teljesítmény
- 7 – Jó teljesítmény
- 8 – Kiváló játék
- 9 – Vezéregyéniség
- 10 – Világklasszis
Látható, hogy nagyjából jól behatárolható lesz egy-egy játékos teljesítménye, viszont előre szeretnénk pár dologra felhívni a figyelmet. Egyrészt ez az új pontozási skála azzal jár majd, hogy sokkal nagyobb szórást tapasztalhatunk a játékosok között, mint ami eddig volt, gondolok itt arra, hogy egy meccsen belül adhatunk 3-ast és 8-ast is akár két különböző játékosnak, attól függően, hogy ki hogy teljesített. Másrészt jól látszik, hogy a két véglethez (1-es és 10-es) nagyon extrát kell nyújtani mind pozitív, mind pedig negatív értelemben, így ezen két osztályzattal nagyon ritkán fogtok találkozni.
Biztosak vagyunk benne, hogy ezek után is lesznek véleménykülönbségek, hiszen egyrészt nem létezik tökéletes skála, másrészt nem ritka, hogy más ember máshogy látja egy adott játékos teljesítményét. Ez az egységesítés viszont segít abban, hogy nagyjából hasonló szempontrendszer szerint osztályozzunk, illetve nem utolsó sorban olyan szempontból is hasznos, hogy az év végi statisztikák alkalmával könnyedén tudunk átlagolni, és ez alapján sorrendet felállítani.
És hogy mindig szem előtt legyen a pontozási rendszerünk, a fenti skála folyamatosan megtekinthető a blog oldaldobozában a lap alján.